بازگشت مسیح و شیطان مقدس

بازگشت مسیح و شیطان مقدس

معرفی کتاب بازگشت مسیح و شیطان مقدس

کتاب بازگشت مسیح و شیطان مقدس نوشتۀ مرتضی گودرزی، داستانی تخیلی و آخرالزمانی به شمار می‌رود که در فضایی خارج از ایران و در دوره‌ای فرضی بعد از جنگ جهانی سوم روایت می‌شود.
در دوران آخرالزمانی تاریک بعد از جنگ جهانی سوم، قدرت در دستان کلیساست و انتظار ظهور مسیح را می‌کشد. فساد زیادی تمام واتیکان را دربرگرفته و در این میان، پاپ و کاردینال‌ها، یک جنگ بزرگی را مخفیانه برای حکومت بر دنیا فرماندهی می‌کنند.
پسری جوان به نام پیتر که به کمک عده‌ای از واتیکان گریخته است قصد دارد در مقابل واتیکان و مسیح دروغینی که وعده ظهور او را داده‌اند بایستد.


در بخشی از کتاب بازگشت مسیح و شیطان مقدس می‌خوانیم:


صبح روز بعد فرانک از خانه پیرزن بیرون زد، جلوی در دوچرخه‌ای را دید اما حدس زد که این دوچرخه با توجه به سن و سال پیرزن مال او نباشد اما یادش آمد که دیشب نیز این دوچرخه همین‌جا بوده، می‌خواست بداند که آیا حرف‌های او حقیقت دارد یا نه؟ هزاران سوال و فکر در سر فرانک بود با پرس‌وجو از مردم شهر به سمت هولی اسپکیولر رفت. او تمام دیشب را بیدار بود و فکر می‌کرد، هر چقدر فکر کرده بود باورش نمی‌شد که این‌همه جریان به طور اتفاقی برایش افتاده باشد و به طور تصادفی هم در آخرین مسیر به این پیرزن برخورد کرده باشد. حتماً وظیفه‌ای از جانب خدا بوده است جرأت نداشت خودش را منجی دنیا خطاب کند اما نمی‌توانست هم دست روی دست بگذارد. این مثال از دوران تحصیلش در کلیسا یادش آمد: اگر کودکی در وسط خیابان است و نزدیک است که ماشین به او بزند، حتماً می‌میرد ... چون همه مردم به هوای اینکه کسی او را نجات دهد می‌ایستند و تماشا می‌کنند، فرانک با خودش گفت نمی‌تواند بایستد و نگاه کند باید حتماً کاری انجام بدهد.
گاهی نیز یاد پدرش می‌افتد، اگر حرف زن دست باشد و پدرش به اورشلیم بیاید یعنی که واقعاً چیزی در جریان خواهد بود. پدرش موفق می‌شود یا او؟ مهم این است که رسالتش را انجام بدهد. این را می‌دانست که انجام هر کاری از نشستن و نگاه کردن بهتر است. او تصمیم داشت اول به کلیسایی که پیرزن گفت کمان در آن قرار دارد برود. فکر اینکه بعد از برداشتن کمان چه کند یا انسان پاک را از کجا پیدا کند را کنار گذاشت. یاد گرفته بود که هر کار را مرحله به مرحله پیش ببرد و از ابتدا به پایان آن فکر نکند. با خودش می‌گفت چقدر در این مدت پخته‌تر شده و گویی دیگر آن بچه سابق نیست. ابتدای امسال که در تورین روی مباحث روحی با کلادیس کار می‌کرد اصلاً فکرش را هم نمی‌کرد که در پایان سال به دنبال نجات انسان باشد. آن هم وقتی که اعتقادش حتی به خدا هم از بین رفته بود و حالا باید رو در روی پاپ بایستد. سریع پدرش را از ذهنش بیرون می‌کند و سعی می‌کند به صورت شخصی به این مسئله فکر نکند.

دسته کتاب‌های داستان و رمان ایرانی،

45,000تومان

Our Pick

Review Side Banner 1
Review Side Banner 2
Menu Banner