قدرت شگفت‌انگیز مغز

معرفی کتاب قدرت شگفت انگیز مغز

مرتضی گودرزی در کتاب قدرت شگفت انگیز مغز سعی دارد تا با زبانی ساده و روان به شما بیاموزد که چطور مغزتان را از نو بازساری کنید، آن را پرورش دهید و به وسیله‌ی قدرت شگفت‌انگیزش به تمام خواسته‌هایتان دست یابید.
دانستن، چیز بسیار مهمی است. نه فقط برای اینکه آگاهی شما را افزایش می‌دهد؛ بلکه از این جهت که می‌تواند شما را از بند وابستگی و زیر دست بودن نجات دهد. در نظام سرمایه‌داری هیچ گاه بالادستی‌ها دوست ندارند شما به آگاهی دست پیدا کنید. آن‌ها نمی‌خواهند که شما از قدرت‌های شخصی خود آگاه شوید، زیرا در آن صورت نمی‌توانند از شما به عنوان برده‌های کارگر با حقوق و مزایای پایین در جهت پیش‌برد اهدافشان استفاده کنند.
وقتی به کشورهای اروپایی نگاه می‌کنید پیشرفت و رفاه آن‌ها را در چه چیزی می‌بینید؟ در صنعت قدرت‌مند آن‌ها؟ خیر، این پیشرفت به دلیل سرمایه‌گذاری گستره در نظام آموزشی آن‌هاست. سیستم آموزشی در اروپا بچه‌ها را طوری تربیت می‌کند که می‌توانند بیشترین استفاده را از توانایی‌های فکری و ذهنی خود ببرند. اما زمانی که یک جامعه به طور کلی با این همه آگاهی رشد می‌کند، یک مشکل برای پیش‌برد نظام سرمایه‌داری به وجود می‌آید. مشکل اینجاست که طبقه کارگر آن کشور اولاً بسیار محدود هستند و ثانیاً توقعات بالایی دارند.
راهکاری که دولت‌های اروپایی برای رفع نیاز خود به تامین نیروی کارگر دارند، این است که از مهاجران استفاده کنند. مهاجرانی کم توقع که فقط آرزوی کار کردن در این کشور‌ها را دارند. خوب که فکر کنید متوجه می‌شوید که چرا کشورهای آفریقایی، امریکای جنوبی یا بخش‌هایی از آسیا در فقر زندگی می‌کنند. آیا کشورهای ثروتمند نمی‌توانند با هزینه کردن در آن‌جا آن‌ها را از فقر نجات دهند؟ می‌توانند، اما هیچ وقت این کار را نمی‌کنند. چرا که آن‌ها نیازمند وجود طبقه کارگر هستند تا صنعتشان را پیش ببرند.
به نظر شما مطالب گفته شده چه ارتباطی با کتاب قدرت شگفت انگیز مغز (Great brain power) دارد؟ وقتی ما از آگاهی صحبت می‌کنیم منظورمان خواندن کتاب‌های آکادمیک دانشجویی نیست. شما می‌توانید با وجود تحصیلات عالیه همچنان برده یک شرکت باشید. درست مثل یک شهروند چینی که برای ساعتی 1 دلار روزانه 10 ساعت کار می‌کند. بدون فکر کردن!
آگاهی به این معناست که خودمان را بشناسیم. بدانیم که ظرفیت‌های واقعی یک انسان چیست و چه کارهای بزرگی می‌تواند انجام دهد. زمانی که شما به این آگاهی کامل برسید هیچگاه قبول نمی‌کنید که برده شخص دیگری باشید. بله، این مهم‌ترین هدفی است که مرتضی گودرزی در کتاب قدرت شگفت انگیز مغز دنبال می‌کند. شما باید بدانید که آفرینش انسان به شکلی بوده که همه به طور مساوی از داشتن یک بخش شگفت‌انگیز برخوردار هستند. اما نحوه استفاده از آن است که تفاوت بین ما را رقم می‌زند.
با مطالعه کتاب قدرت شگفت انگیز مغز می‌آموزید:
- چطور چرخه تکراری زندگی که مغز به آن عادت کرده است را بشکنید.
- چطور قدرت افکار ما، ما را هدایت می‌کند.
- چطور عادات بد را به عادات خوب تبدیل کنید.
- چطور بذر یک فکر قدرتمند را در ذهنتان بکارید.
- چطور ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه‌ریزی کنید.
- چطور مغزتان را پرورش دهید.
- چطور کنترل ذهنتان را در اختیار بگیرید.
- چطور منطقه راحت پذیری مغز را کنترل کنید.
- چطور فرکانس منفی درون مغز را کنترل کنید.
- چطور موسیقی به پرورش مغز کمک می‌کنید.
جملات برگزیده‌ی کتاب قدرت شگفت انگیز مغز:
- ضمیر ناخودآگاه، نرم‌افزاری در مغز که می‌تواند آن را برنامه‌ریزی کرد.
- هر تفکری از کوچک یا بزرگ، ساده یا پیچیده می‌تواند در سرنوشت شما تأثیر مهمی بگذارد.
- کلید موفقیت در گذراندن زمان نیست، بلکه در سرمایه‌گذاری بر روی زمان است.
در بخشی از کتاب قدرت شگفت انگیز مغز می‌خوانیم:
حافظه کاری یک سیستم خاص در مغز شماست که در هر کاری که شما نیاز دارید در آن تلاش کنید، به مغز شما کمک می‌کند. حافظه کاری نیز مانند “توجه” از پرکارترین بخش‌های مغز و به نوعی خط مقدم آن محسوب می‌شود.
هر چیزی که شما می‌بینید، یاد می‌گیرید، هنگام کار استفاده می‌کنید. ابتدا با گذر از حافظه کاری درون حافظه اصلی شما ذخیره می‌شود. اما حافظه کاری خیلی فراتر از یک کارخانه پاک کننده خاطرات بسیار قدیمی است. در این مقاله هفت روش فوق‌العاده را برای تقویت توانایی حافظه کاری و مغز یاد بگیرید.
در واقع حافظه کاری به عنوان پد مغز شناخته می‌شود: جای که در آن اطلاعات مهم نگهداری و دست‌کاری می‌شوند. زمانی که شما دارید یک کار مهم را انجام می‌دهید و اصطلاحاً به مغزتان فشار می‌آید. این بخش حافظه کاری است که به شدت در حال فعالیت است.
پس شما می‌توانید برای بهتر شدن وضعیت فعالیت مغزتان، حافظه کاریتان را فعال‌تر کنید. برای این کار بهتر است کارهای چالش برانگیز انجام دهید، کارهایی که نیاز باشد مغزتان تمرکز کند و با کمی دشواری آن را حل کند.

دسته کتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی،

45,000تومان

Our Pick

Review Side Banner 1
Review Side Banner 2
Menu Banner